Patrové a vyvýšené postele

Dětské patrové a vyvýšené postele mají více výhod, než klasické postele. Jejich kouzlo spočívá ve využití prostoru pod postelí či v uložení ke spánku dvou dětí. Pokud tedy máte jednu princezničku nebo princátko, tak se vám jeví jako výhodná varianta postel vyvýšená, která jim dopřeje i dostatek úložného prostoru pod trámky postele. Jenže pokud jsou dvě, tak se o slovo hlásí i třeba palandy.

Využití vyvýšených postelí

Vyvýšená postel se skluzavkou
Vyvýšená postel se skluzavkou

Je na vás, jak tento prostor využijete. Vznikají tu neotřelé nápady nejen návrhářů, ale i rodičů a originalita hraje prim. Království panenek, autíček nebo šatna, rozvržení konceptu si můžete vybrat sami nebo si konkrétně vybrat postel, která je už nějakým způsobem řešená. Jenže rodin mající jedno dítko je málo, spíše každý pár chce děti dvě.
Dětská vyvýšená postel je tak zřejmě dočasným řešením, než přijde dítě druhé. Využití vyvýšených postelí je vám tedy jasné, ale s druhým dítětem se jeví výhodnější varianta patrových postelí. Nezaberou totiž tolik místa, jako v případě dvou samostatných postelí.

Které dítě do jakého patra

Tak je to zřejmě logické, ale pro pořádek a ujasnění rodičů se do vyšších poloh ukládá ke spánku dítě starší. Musí tu být zajištěno bezpečí a také pohodlí. Zábrany v podobě dřeva jsou nejlepší. Ovšem dostávají se ke slovu i jiné varianty zabezpečení v podobě sítě, které umožňují uložení v horních částech i malého předškoláka. Pokud tedy chcete kupovat patrovou postel, určitě máte čas tak do 4 – 5 let dítěte prvního, dříve je to spíše nevhodné. Existují různé varianty postelí, které přináší dětem zábavu, kdy se můžou z palandy dolu po probuzení svézt po skluzavce. Postel tak může připomínat hradbu, draka, auto, atd. Fantazii se meze nekladou a u postelí je kreativita vítána. Děti jsou ve svém pokoji rády, dokud nepřijde tma a začnou se bát. Je lepší jim dopřát potřebný komfort, než denně poslouchat jejich nářek, že se v postýlce bojí. Když se mu bude postýlka líbit, máte i větší úspěšnost klidného spánku po celou noc. Přečtěte jim pohádku, ať se jim dobře spinká a nechte rozsvícené malé světýlko. Postupem času se to odnaučí, ale proč jim to odpírat, když na to mají věk.

Výhody postelí s přistýlkou

Dětské postele s přistýlkou se staly doslova bestsellerem. Možná si takové postele pamatujete u babiček a dědečků, kdy se ze šuplíku postele dala vysunout další matrace. Jenže dnešní doba dala vznik opravdu exkluzivním sestavám, které mají kvalitní rošty, matrace a nabízejí i nádherné a jemné povlečení. Spinkání jako v pohádce a bez větší námahy sklízení povlečení. Jak by se vám líbilo, kdyby po ránu šla druhá postel sklidit? Těžko říct, jak byste to udělali se dvěma postelemi, ale s tímto druhem, tu druhou postel pohodlně zasunete. Vše do sebe zapadá jako tolik oblíbená dětská hra „puzzle“.
Do zásuvek se vejde povlečení a děti si mohou přes den na posteli hrát. Co třeba pexeso nebo jinou karetní hru? Her na posteli je mraky, stejně jako hraček v dětském pokoji. Takový malý domeček, kde deka poslouží jako stříška od stanu, také není marným nápadem. Děti milují budování skrýší, když tu jsou schovány před bubáky a dalšími nestvůrami.

Zábava s patrovými i vyvýšenými postelemi

Děti a jejich dětský svět musí být podpořen o řadu zajímavých podnětů. Byla by pro ně nuda spát v bílém povlečení na molitanové matraci. Zajistěte vašim dětem vzpomínky na celý život. Na polštářovou bitvu do smrti nezapomenou a vždy jim to vykouzlí úsměv na tváři. A není to jen o polštářových bitvách, když máte patrové postele, dají se vymyslet i jiné hry. Přivažte na provázek malý košíček, kterým si děti budou posílat, co je napadne. Ať to jsou tajná přáníčka nebo umělé ovoce jako obsluhující prodavačka, vždy jim to rozvine jejich poznávací procesy správným směrem.