Děti v nové postýlce

Každý rodič chce pochopitelně pro své dítě to nejlepší. Samozřejmostí by měl být samostatný dětský pokoj, kde se děti budou cítit útulně a spokojeně. Přes den si zde mohou hrát a později dělat domácí úkoly a další přípravu do školy. Na noc pak děti potřebují maximálně pohodlnou postel, příjemné povlečení a ostatní vybavení, které jim umožní klidný a bezstarostný spánek.

 

Auto postele pro malé závodníky

Zejména kluci přivítají cokoliv, co jim bude připomínat svět motorů. Pro takové malé závodníky jsou jako stvořené auto postele. Pořízením postele ve tvaru auta uděláte radost svému synovi, ale i sami sobě, neboť není nic krásnějšího než rozzářený dětský obličej. Váš malý syn, ale někdy i dcera se bude cítit naprosto spokojeně a nebudete mít potíže, abyste je večer dostali do postele. Tyto postele se vyrábějí v různých velikostech a typech, takže můžete své ratolesti pořídit závodní vůz, kamion apod.

 

Postele s úložným prostorem

Každý ví, jak to občas v dětském pokoji vypadá. Na podlaze je spousta hraček, na židli oblečení atd. Úklid nepořádku velice usnadní úložné prostory. Postele s úložným prostorem jsou velice účelné. Obvykle bývá úložný prostor v podobě zásuvky pod postelí. Některé patrové postele mají úložný prostor přímo zabudován, nebo je skříňka koncipována jako součást palandy.

 

Chrániče na postýlky

Chrániče na postýlkyV zájmu bezpečného a klidného spánku, je dobré dětem pořídit chrániče na postýlky v podobě mantinelů, speciálních prostěradel či chráničů matrací. Pro malé děti jsou určeny nepropustné podložky, polohovací klíny, ochranné povlaky na matrace apod. Například matracový chránič z bavlněného froté a PU nánosem spolehlivě chrání matraci před znečištěním a zároveň funguje jako antibakteriální ochrana.

Patrové postele

Pokud má rodina více dětí, přemýšlí, jak ušetřit místo v dětském pokoji. Celý prostor nemohou zaplnit pouze dětské postele, a přesto může mít každé dítě svou postel. Řešením jsou patrové postele, které zaberou tolik místa, jako jedna postel a přesto slouží dvěma dětem. U dětí jsou patrové postele oblíbené a obyčejně to dopadá tak, že se ještě dohadují, kdo bude spát nahoře. Horní postel u dětí vzbuzuje pocit něčeho zvláštního až dobrodružného. Je to ještě umocněno tím, že dítě se na vyšší postel dostane po žebříku, nebo se ráno může sklouznout po skluzavce.
Výrobci dětských patrových postelí neustále inovují jejich tvar a uspořádání. Patrové postele jsou buď přímo nad sebou, nebo mohou být sestaveny do tvaru písmene L, což lze využít při umístění v rohu místnosti. Praktické jsou patrové postele s úložným prostorem pod spodní postelí, nebo zabudovanou skříní, která je integrální součástí spodní postele.
V poslední době se na trhu objevily zvláštní patrové postele jako vestavěná lůžka ve tvaru L nebo obě lůžka za sebou. Prostor pod nimi může být využíván buď na hraní, nebo zde může být umístěn jeden i dva psací stoly ke studijním účelům. Je to účelné řešení, které ušetří v dětském pokoji spoustu místa.

 

Dřevěné a laminové postýlky

Nejčastějším materiálem u dětských postýlek je dřevo, které je však dražší než například lamino. Jelikož se u dětského nábytku předpokládá jeho obměna, je vzhledem k ceně výhodnější lamino. Kromě nižší ceny má lamino i další přednosti. Je zdravotně nezávadné a snadno omyvatelné, odolné vůči poškození a šetrné vůči přírodě. Kladem je i široká barevná škála. Lamino je vlastně dřevotřísková deska, na jejímž povrchu je pevná fólie imitující dřeviny.

 

Umístění postýlky

 

Dětské postýlky pro kojence se obvykle umísťují v ložnici vedle manželských postelí. Má to své výhody pro kojící matku, na dítě je stále vidět a zároveň může postýlka sloužit jako zábrana před pádem z postele v případě, že si rodiče vezmou dítě k sobě do postele.
Zhruba po jednom roce věku by si děti měli zvykat na samostatné spaní ve svém dětském pokoji. Dětské postele se umisťují do rohu místnosti. Jednak vznikne v pokoji větší prostor pro dětský nábytek i hraní, a jednak je to bezpečnější než například u okna.