Místo u okna: Útulný koutek

Kdybychom byli básníkem, napsali bychom, že okna jsou očima fasád, kterým neunikne nic z dění na ulici. Abychom i my měli vše pod kontrolou, opřeme se o parapet nebo si sedneme na podokenní lavici či přímo do okna, pokud máme takovou vymoženost.
Objekt zájmu
Kromě dispozičního řešení se dá při projektu vyhrát is patrové postele okenními otvory. Pohled z okna na uliční dění či přírodní výřez nabíjí energií a nepozorovaně odnáší naše myšlenky pryč od každodenní reality do fantazijních světů. Kouzlu oken podléhají i výtvarníci, kteří je s radostí zvěčňují buď ve formě obrazů, nebo rozmanitých sochařských objektů.
Nesporná výhoda
Okna jsou zprostředkovateli světla a nositelem důležitých symbolických významů. V rámci zařízení místnosti podléhají zkrášlovacího procesu ve formě dekorativních závěsů nebo extravagantního nátěru. Možnost posadit se do okna představuje přidanou hodnotu. Vlastní čtenářský koutek nebo místečko na kávičkovanie představuje nespornou výhodu.
Správná velikost
Nejjednodušší způsob, jak vybavit sezení v okně nebo na lavici pod oknem, jsou stylové polštáře, díky kterým dané místo přímo rozkvete. V případě, že jsme dostali v souvislosti s tvorbou prostoru zajímavější nápad, oslovíme designérské studio nebo se na originální změnu podujmeme sami. Za každých okolností se dětské postele s přistýlkou snažíme dodržet správné poměr a proporce.
Lavice, lehátko
Okno orámované nábytkem, jehož hloubka nám nabízí prostor pro dosazení lavice i vkusného lehátka, působí neotřele. Na tomto místě můžeme pouvažovat nad úložným prostorem. Takové řešení uplatňujeme v dětských pokojích, ložnicích a chodbách s oddychovou zónou. Při malé rozloze místnosti si dáme pozor, abychom pokoj nezaplnili.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *